Opmerkelijke uitwisseling tussen Kunskapsskolan leerlingen in Nederland en Zweden

Uitwisseling tussen leerlingen en docenten is sowieso een veelvoorkomend verschijnsel binnen het Kunskapsskolan onderwijs. Maar een gezamenlijke musical instuderen én in twee landen uitvoeren, is zelfs binnen die praktijk heel bijzonder.

De leerlingen van het Dr. Nassau College uit Norg – een van de Kunskapsskolan Partnerscholen in Nederland – en die van de Kunskapsskolan school uit het Zweedse Gävle hebben het waargemaakt. In een Engelstalige musical die gaat over een muziekschool met allerlei thema’s over waar de jeugd mee bezig is, zoals racisme en body shaming. Tot stand gebracht vanuit de gedachte: ‘Muziek is een wereldtaal en verbindt mensen overal.’ Volgens schooldirecteur Richard Gerding van grote waarde omdat leerlingen op deze manier ‘verder leren kijken dan hun neus lang is’. Ze komen met andere delen van de wereld in contact, leren hoe het is om in een gastgezin te zitten en praten bovendien twee weken lang Engels.’ Lees meer in het Dagblad van het Noorden:

Lees hier het artikel
Deel binnen je eigen netwerk: