Almere College – Het Perron nieuwe Kunskapsskolan Partnerschool

‘Wij konden meer talent benutten’

Dronten, 2 juni 2023 – Nederland is een nieuwe Kunskapsskolan Partnerschool rijker: Almere College Het Perron in Dronten. Een VMBO-school die in Nederland gemakkelijk als boegbeeld zou
kunnen dienen. Niet alleen omdat de school met anderen opereert in wat je een prachtig en modern ‘schoolverzamelgebouw’ kunt noemen. Maar ook omdat Het Perron een praktijkgerichte uitrusting heeft waar menige vakman/-vrouw uit de praktijk zal zeggen: die spullen hebben wij zelfs niet! En nu, na een traject van zes jaar hard werken, dus ook formeel Kunskapsskolan Partnerschool. Waarbinnen twee derde van alle leerlingen (!) vakken op een hoger niveau doen dan waar zij aan het eind van de basisschool op waren ingeschat. Op basis van een dubbelslag die ze bij Het Perron inmiddels heel gewoon vinden: leerlingen pas vlak voor het
eindexamen ‘in een hokje stoppen’ en de kansen van leerlingen structureel naar een hoger niveau tillen.

Swot

Ingrid Klink, schoolleider van de locatie Het Perron kan het zich nog goed herinneren: het moment waarop de conclusie op tafel kwam dat het anders en beter moest. Tijdens een teamvergadering in 2016. ‘We stelden bij leerlingen onvoldoende de vraag: zou hij/zij ook meer kunnen? Met als gevolg dat elk leerniveau eind leerjaar twee vaststond. Ergo: we hadden op dit vlak onvoldoende oog voor de leerling. Wij konden meer talent benutten. Dus vonden we dat het anders moest en hadden we behoefte aan een ander onderwijsconcept. Maar: hoe doe je zoiets? We hebben met elkaar toen een sterkte/zwakte analyse gemaakt. En daarbij kwam Kunskapsskolan onderwijs eigenlijk meteen bovendrijven. Al zeiden we ook meteen: we willen weten hoe dat er in de praktijk uit ziet binnen een VMBO-school als de onze. Want als je zoiets ingrijpends doet, moet het wél meteen kloppen.’

Conclusie

Eva Risselada, docent kunstvakken en coördinator gepersonaliseerd onderwijs binnen Het Perron, kan zich dat ook nog goed herinneren. ‘Wij zijn al snel op bezoek gegaan bij een school die al bezig was met Kunskapsskolan onderwijs. En hebben daarna met elkaar een strandtent opgezocht, de koppen bij elkaar gestoken en geconcludeerd: dit is de richting die we uit moeten. En het mooie was, dat wij meteen steun kregen van de bestuurder. Dus kwam er geld beschikbaar, konden we aan de slag en konden de collega’s ook op bezoek naar scholen in Zweden waar het Kunskapsskolan onderwijs al twintig jaar met veel succes wordt aangeboden. Sindsdien hebben we de gewenste draai volledig gemaakt. Met als gevolg: nu is er wél voldoende oog voor de leerlingen, worden hun kansen wél gemaximaliseerd en zien we dat leerlingen meer gemotiveerd zijn om het beste uit zichzelf te halen.’

Meer weten over Het Almere College – Het Perron als Kunskapsskolan Partnerschool? Lees dan hier het interview met schoolleider Ingrid Klink, teamleider Eva Risselada en leerling Janine Rodenburg. Daarnaast kun je hier meer lezen over het geven van coaching aan leerlingen op het Almere College – Het Perron.

Heb je vragen naar aanleiding van dit persbericht en de interviews, bel dan met Koos Woltjes van Kunskapsskolan (0630116890).

Deel binnen je eigen netwerk: